Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.Serie

18. 5. 2007

501 - Enemies
Český název:
Nepřátelé

54321
...SG-1 s Jacobem se nachází v naprosto nezmapovaném Vesmíru. Chvíli po vystoupení z hyperprostoru se objeví Apophisova loď. Té se ale za několik okamžiků zmocní Replikátoři. SG-1 se se svou lodí vrací k Apophisovi, ale nikdo není na palubě, pouze Replikátoři. SG-1 vezmě krystaly na zprovoznění hypermotoru. Apophis s Teal'cem, kterému vymyzal paměť se dostaně na loď SG-1. Replikátoři se zmocní lodě SG-1 a upraví motory tak, aby byly 800x rychlejší. Po návratu do naší galaxie zničí SG-1 motory a Replikátoři s lodí a Apophisem narazí do Delmaku. Celá SG-1 s Jacobem se vpořádku vrátí domů.

502 - Threshold
Český název:
Na prahu smrti

54321
Teal\'ca se nepodaří přesvědčit o tom, že Apophis je mrtvý. Pozvou si Bra'taca, aby ho přesvědčil. Ten mu sebere symbionta a podrobí o obřadu M'al Sharran. Teal'ca se nakonec podaří přesvědčit, že Apophis je mrtvý, ale byl na pokraji smrti. Díky dr. Fraiserové se ho podařilo zachránit a Teal'c se vrátil zpět do týmu SG-1.

503 - Ascension
Český název:
Povznesení

54321
SG-1 přijde na planetu, kde je vše totálně zničeno, kromě jedné velmi vyspělé technologie. Sam omdlí, a je jí nařízena dovolená. Další SG tým se pokouší technologii zprovoznit. Sam navštíví povznesený Antik, který se později udělá zase člověkem a zkamarádí se s ní. Ten chce testu děla (technologie, která jako jediná zůstala celá) zabránit a v domě Sam si udělá minibránu, kterou projde na zničenou planetu a zabrání testu a znova se povznese.

504 - The Fift Man
Český název:
Pátý člen 

54321
SG-1 s poručíkem Tylerem je pod palbou skupiny Jaffů. Jack s Tylerem jsou odříznuti od brány a zbytek SG-1 se na rozkaz Jacka vrací na Zem. Tam zjišťují, že žádný Tyler neexistuje. Tyler mezitím Jackovi řekně, kdo ve skutečnosti je. Že je mimozemšťan, který utíká před goa'uldy. V SGC dojdou ke stejnému závěru a vydávají se zachránit Jacka.

505 - Red Sky
Český název:
Rudé nebe

54321
SG-1 přijde na planetu, kde za několik minut po jejich příchodu místní slunce zčervená a tím by do několika měsícu zahubilo vše živé. Sam si myslí, že to je částečně jejich chyba. Jack místním lidem, kteří uctívají boha Freye (Asgard), nabízí, aby přesídlili na jinou planetu. Oni ale nechtějí. Nakonec požádají Asgardy o pomoc, ale ti nemůžou, protože by porušili mírovou smlouvu mezi Goa'uldy a Asgardy. Sam přijde na jiné řešení, které ale nevyjde, ovšem Asgardi tím měli možnost neoficiálně pomoct.

506 - Rite of Passage
Český název:
Zasvěcení

54321
Cassandra při svých narozeninách omdlí a po probuzení začíná mít nadpřirozené schopnosti. Sam si myslí, že jde o vytvoření Hok'tara (vyspělého člověka), kterého se pokoušela vytvořit Nirrti. Nirrti je zajata a donucena Cassandru vyléčit a za odměnu je propuštěna.

507 - Beast of Burden
Český název:
Domácí zvířata

54321
Chaka (Unas), který unesl Daniela a pak se s ním zkamarádil, byl zajat lidmi z jiné planety, kteří unase využívaly jako sluhy. SG-1 se vydává na jejich planetu, ale Jack a Daniel jsou zajati, protože chtěli ukrást Chaku. Sam a Teal'c připraví osvobození, což se pdoaří a Daniel sebou vezmě Chaku, který sebou vezme ještě další unase. Nakonec se dostanou k bráně, ale Chaka chce osvobodit další unase a vrátí se do vesnice.

508 - The Tomb
Český název:
V hrobce

54321
SG-1 najde zikurat, do kterého se udajně dostal ruský tým, když měl v provozu hvězdnou bránu. Tým tam zůstal uvězněný a zvíře, které mělo v sobě goa'uldího symbionta je všechny sežralo. Když SG-1 a další ruský tým přišli do zikuratu, východ se uzavřel, protože ruský voják spustil past. Daniel našel východ ze zikuratu a všichni, kteří přežili (SG-1 a ruská členka) se dostali ven ze zikuratu a vrátili se zpět do SGC.

509 - Between two Fires
Český název:
Mezi dvěma ohni

54321
Omoc zemřel a celá SG-1 je pozvána na jeho pohřeb. Omoc ovšem něco tušil a upozornil Narima. Ten varoval SG-1. Kancléřka Travell nabídne lidem tollánský iontový kanón. Sam ale zjistí, že jeden iontový kanón nestačí a zažádají jich o 38. Tolláni jim vyhoví. Za kanóny ny výměnu žádají trinium. Jack a Teal'c zjistí, že trinium využívají k vyrábění bomb, které projdou jakoukoliv pevnou hmotou. Zjistí také, že Tolláni se spojili s goa'uldem Tanithem, který chce zničit Zemi. Všemu se naštěstí podaří zabránit, ale Tolláni jsou nejspíš vyhlazeni goa'uldy.

510 - 2001
Český název:
Rok 2001

54321
SG-1 narazí na rasu Voliánů, kteří je seznámí s Asheny, kteří jsou ochotni podělit se se všemi vyspělými technologiemi. Daniel nalezne ale podzemní město, kde najde staré noviny. Podle překladů zjistí, že Ashenská vakcína způsobuje něco, co nedokáže přeložit. Sami předá papír s nápisem Ashenům, aby jej přeložili. Asheni přeloží, že je to sterilita a tím Sam ukončí vztahy mezi Asheny a Zemí.

511 - Desperate Measures
Český název:
Zoufalé řešení

54321
Sam je unesena a převezena do nemocničního zařízení, které již není v provozu. Jack zjistí, že Mayborn poskytl firmě Zetatron symbionta, protože Aidrian Conrad byl postižený nevyléčitelnou nemocí. Mohl jej vyléčit pouze symbiont. Implantovali mu symbionta, ovšem ten pak utekl. Jack byl postřelen a Sam osvobozena. Maybourne ovšem zase zmizel.

512 - Wormhole X-treme!
Český název:
Seriál Červí díra

54321
Natáčí se nový serál Červí díra, který vychází z programu Hvězdné brány. Tvůrcem seriálu je Martin Loyd. Jack je poslán k natáčení, aby zjistil vše o Martinu Loydovi a o blížící se vesmírné lodi. Nakonec loď přiletí na Zem, zrovna když se natáčí a zbylí mimozemšťané, kteří přiletěli s Martinem odlétají. Kamera celou loď natočila a poté byla použita v seriálu.

513 - Proving Ground
Český název:
Zkouška ohněm

54321
SG-1 testuje nový tým. Jack je všechny chce právě nechat propadnout. Po poslední zkoušce je Jack informován o tom, že SGC napadli mimozemšťani. Nový tým s Jackem se vydává do SGC, aby jej osvobodili. Jenže to celé je zkouška, která má prověřit nový tým. Nový tým zprvu nic netuší, ale nakonec je jim vše prozrazeno a nový tým je přijat do SGC, kde bude rozdělen do jednotlivých SG týmů.

514 - 48 hours
Český název:
48 hodin

54321
SG-1 se vrací z planety, kde na ně právě útočí Tanith. SG-1 kromě Teal'ca se vrátí v pořádku na Zem, ale Teal'c zůstal uvězněný v bráně. Hammond na radu Sam nechá bránu vyřadit, protože Teal'cův energetický otist zůstal v pozemské bráně. Jack a Maybourne se vydávají zjistit způsob, jak Teal'ca dostat z brány. To se jim nakonec podaří.

515 - Summit
Český název:
Schůzka na nejvyšší úrovni

54321
SG-1 je inforomována o tom, že vládci soustavy mají velmi důležitou schůzku, při které můžou Tok'rové využít situace a všechny je zabít. Na schlzku pošlou Daniela, který ovšem čeká, než přijdou všichni. Jako poslední přijde Usirev/Sára a Daniel nechce zbraň použít...

516 - Last Stand
Český název:
Poslední boj

54321
...mezitím lord Zipacna zaútočí na Tok'ry a většinu jich zabije. Daniel a Jacob se z mise vracejí, ale jejich Tel'tac je sestřelen a zřítí se na Revanu. Tam je i Jack, Sam, Teal'c a poručík Eliot, který má v sobě Lantashe. Ten použije jed, který vytvořili tok'rové, aby zabil celou armádu Jaffů, kteří střežili bránu a prohledávali okolí.

517 - Fail Safe
Český název:
Kritický bod

54321
Na Zem se řítí meteorit, který by zahubil vše živé ať by dopadl kamkoliv. SG-1 s týmem vědců opravuje Tel'tac, který se zřítil na Revaně a vydává se k meteoritu a přistává na něm. S sebou mají jadernou bombu, kterou chcou meteorit odpálit. Sam ale zjistí, že jádro meteoritu je tvořené celé z naquadahu a kdyby odpálili jadernou hlavici, vytvořili by tak umělou supernovu, která by zničila blízké okolí (možná celou soustavu). Vymislí jiný plán. Rozšířili hyperprostorpvé okno daleko za své hranice a proletěli s meteoritem Zemí a tím ji zachránili.

518 - The Warrior
Český název:
Bojovník

54321
Teal'c a Bra'tac na planetě Cal Mah objeví K'tana, který by mohl být klíč k porážce goa'uldů. SGC se s odbojem Jaffů spojí a poskytnou jim zásoby a zbraně. Ti se nakonec přijmou. Jack ale zjistí, K'tano posílá Jaffy na sebevražedné mise a na jednu z nich pošle také Teal'ca. Teal'c se ale vrátí a zabije K'tana, protože to byl goa'uld Imhotep, který využíval touhy Jaffů, aby získal moc.

519 - Menace
Český název:
Hrozba

54321
SG-1 najde androidku, ale vypnutou a vezme ji na Zem. Sam nabije její energetický článek a androidka se probere. Řekne jim, že se jmenuje Ries. SG-1 zjistí, že je tvůrcem Replikátorů. V SGC vytvořila dva replikátory. Jednoho z nich Teal'c zničil, ale druhý už se replikoval a vytvořil jich stovky. Zamořili celé SGC, ale Daniel přesvědčil Ries, aby je vypla.

520 - The Sentinel
Český název:
Strážce

54321
Jeden SG tým je na planetě Letona, na kterou právě útočí goa'uld Svarog. Místní obyvatelé se ho ale nebojí a tvrdí, že jej strážce pošle pryč. To se ale nestane. Do akce jde SG-1 s dvěma členy Maybournova mimozemského týmu, aby strážce našli a opravili. Nakonec zjistí, že strážce potřebuje lidskou složku a tím všechny Jaffy a Svaroga pošle na jiné místo.

521 - Meridian
Český název:
Velká cesta

54321
Daniel je na Kelowně zasažen smrtelnou dávkou radiace. SGC se pokouší kontaktovat své spojence, ale nikdo se neozívá. Daniel je na tom stále hůř. Mezitím ve svém podvědomí mluví s Omou Dessalou (Antička), která se s ním baví o povznesení. Daniel se nakonec povznese na vyšší úroveň existence.

522 - Revelations
Český název:
Překvapivá odhalení

54321
Thor je zajat Usirevem. SG-1 se vydává na pomoc Asgardskému vědci, který je na planetě, kterou se snažil Thor chránit. Mezitím k Usirevovi přilétá Annubis, který Thorovi implantuje do mozku zařízení, které se propojí s hlavním počítačem mateřské lodě a vědomosti se prostě zkopírují. Naštěstí se Thora podaří zachránit, ale Tho upadá do kómatu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář